REKLAMA
Znaleziono 251 wyników
Park handlowy EDEN w Zgorzelcu w pełni wynajętyartykuł
Pokaż artykuł
Park handlowy EDEN w Zgorzelcu w pełni wynajęty
Kolejny park handlowy w województwie dolnośląskim został w pełni wynajęty. Będąc dogodnie zlokalizowanym w pobliżu granicy z Niemcami, Eden Park umocnił swoją pozycję jako miejsce zakupów dla mieszkańców Zgorzelca i okolic. Park handlowy, należący do Focus Estate Fund, jest obecnie miejscem dla ekscytującej mieszanki 10 sklepów, oferujących szeroką gamę produktów i usług.
W Wielkopolsce powstanie nowy, duży park handlowyartykuł
Pokaż artykuł
W Wielkopolsce powstanie nowy, duży park handlowy
W Wielkopolsce powstanie nowy, duży park handlowy. W południowej części tego województwa swoją kolejną inwestycję planuje zrealizować Redkom Development. Na miejsce realizacji nowego retail parku wybrał drugie co do liczby mieszkańców miasto Wielkopolski, liczący 92 tysiące mieszkańców Kalisz.
Firma Iungo zainwestuje pod Strzelinem na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Firma Iungo zainwestuje pod Strzelinem na Dolnym Śląsku
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wydała 15 już w tym roku decyzję o wsparciu nowej inwestycji. Informacja ważna tym bardziej, że po raz kolejny swój rozwój WSSE "INVEST-PARK" powierzyła polska firma z sektora MŚP.
[Gorzów Wielkopolski] Umowa na budowę bloku gazowo-parowego podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
[Gorzów Wielkopolski] Umowa na budowę bloku gazowo-parowego podpisana
PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna i konsorcjum firm Siemens oraz Siemens Industrial Turbomac...
Wielka transakcja na rynku OZE w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Wielka transakcja na rynku OZE w Polsce
Kolejna duża transakcja na rynku OZE w Polsce. Grupa inwestycyjna Neo Energy Group (NEG), posiadająca jedno z największych w Polsce portfolio zielonych inwestycji energetycznych, wzmacnia swoją pozycję na rynku OZE. Holding poprzez spółkę inwestycyjną pozyskał portfolio projektów rozwijanych w ramach Zgorzeleckiego Klastra Energii (ZKlaster) w województwie dolnośląskim. Transakcja dotyczy przejęcia 100 % udziałów w spółkach celowych (SPV), które rozwijają projekty OZE o łącznej mocy blisko 1,5 GW. Do organizacji NEG dołączy również zespół specjalistów odpowiedzialnych za sukcesy największych projektów z obszaru Zgorzelca, takich jak: Sulików 1, Sulików 2, Olszyna i Siekierczyn
Wielkie inwestycje Equinor i Polenergia o wartości ok. 27 mld zł! Powstaną morskie farmy wiatrowe Bałtyk 2 i 3 artykuł
Pokaż artykuł
Wielkie inwestycje Equinor i Polenergia o wartości ok. 27 mld zł! Powstaną morskie farmy wiatrowe Bałtyk 2 i 3
Equinor, międzynarodowy koncern energetyczny z siedzibą w Norwegii oraz Polenergia, największa polska prywatna grupa energetyczna, podjęły ostateczne decyzje inwestycyjne (FID) dotyczące morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i 3, rozpoczynając fazę ich budowy. W rezultacie już w 2028 roku 100 nowoczesnych turbin z morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 będzie dostarczać energię odnawialną do polskich domów, szkół, fabryk i biur. Łączna wartość inwestycji to około 27 mld zł (bez kosztów finansowania). Projekt ma strategiczne znaczenie w umacnianiu bezpieczeństwa energetycznego Polski.
Equinor i Polenergia robią kolejny krok w projektach Bałtyk 2 i Bałtyk 3artykuł
Pokaż artykuł
Equinor i Polenergia robią kolejny krok w projektach Bałtyk 2 i Bałtyk 3
Equinor i Polenergia robią kolejny krok w projektach Bałtyk 2 i Bałtyk 3, które mają strategiczne znaczenie w umacnianiu bezpieczeństwa energetycznego Polski. 100 nowoczesnych turbin z morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 będzie dostarczać energię odnawialną do polskich domów, szkół, fabryk i biur. Łączna wartość inwestycji to około 27 mld zł (bez kosztów finansowania). Projekt ma strategiczne znaczenie w umacnianiu bezpieczeństwa energetycznego Polski.
Z ulicy Piotrkowskiej w Łodzi zniknie kolejna "dziura" w zabudowie artykuł
Pokaż artykuł
Z ulicy Piotrkowskiej w Łodzi zniknie kolejna "dziura" w zabudowie
Rozpoczęły się prace przygotowawcze do przebudowy dawnego budynku biurowego przy ul. Piotrkowskiej 56/58. To o tyle istotna inwestycja, że ma poprzedzić odbudowę kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 58, rozebranej jeszcze w 2009 r. przez Łódzki Zakład Energetyczny Łódź-Teren (później włączonego do struktur PGE Dystrybucja SA).
Polska musi inwestować w bezpieczeństwo militarne i infrastrukturalne [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Polska musi inwestować w bezpieczeństwo militarne i infrastrukturalne [FILM]
Polski system zarówno energetyczny, jak i bezpieczeństwa infrastruktury krytycznej jest cały czas w podwyższonej gotowości. Obecnie nie ma bezpośredniego zagrożenia takiego, jakie widać na Ukrainie – czyli fizycznych ataków na obiekty infrastruktury krytycznej, czy to energetycznej, czy transportowej, czy logistycznej.
Atom w Polsce musi działać jak najszybciejartykuł
Pokaż artykuł
Atom w Polsce musi działać jak najszybciej
Budowanie stabilnych źródeł energii w Polsce jest konieczne i powinien to być priorytet rządzących. Kończą się moce wytwarzane z węgla, a bezpieczeństwo energetyczne kraju jest kluczowe. W Europie wiele krajów jest już bardzo dobrze zabezpieczona – przykładowo kraje nordyckie mają rozbudowaną energetykę odnawialną i wodną, Francja – atom.
Za ponad pół miliarda złotych w Gorlicach powstanie nowoczesna instalacja termicznego przekształcania odpadów artykuł
Pokaż artykuł
Za ponad pół miliarda złotych w Gorlicach powstanie nowoczesna instalacja termicznego przekształcania odpadów
PORR S.A. w konsorcjum z firmą Termomeccanica Ecologia S.A. (partner) buduje nowoczesną instalację termicznego przekształcania odpadów z odzyskiem energii w Gorlicach (woj. małopolskie). Zadanie realizowane jest na zlecenie Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych EMPOL Sp. z o.o. Na wykonanie wartego ponad pół miliarda złotych kontraktu przewidziano trzy lata.
[Warszawa] Platynowy certyfikat LEED dla Rondo 1artykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Platynowy certyfikat LEED dla Rondo 1
Rondo 1 – jeden z najbardziej rozpoznawalnych biurowców w Warszawie – otrzymał certyfikat ekologiczn...
Państwo dopłaci do budowy domuartykuł
Pokaż artykuł
Państwo dopłaci do budowy domu
Od 2013 roku budując energooszczędny dom będzie można dostać 40 tys. dopłaty z Narodowego Funduszu O...
Przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi zostanie odbudowana zabytkowa kamienica [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Przy ulicy Piotrkowskiej w Łodzi zostanie odbudowana zabytkowa kamienica [WIZUALIZACJE]
Z krajobrazu Łodzi zniknie kolejna "dziura" w zabudowie najważniejszej ulicy w tym mieście, Piotrkowskiej. Łódzka firma BUDOMAL Rafał Leśniak zdecydowała się na odbudowę zabytkowej kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 58, która została wyburzona 15 lat temu, pozostawiając widoczną pustkę w zabudowie.
Oficjalne wznowienie produkcji w Hucie Częstochowaartykuł
Pokaż artykuł
Oficjalne wznowienie produkcji w Hucie Częstochowa
20 stycznia 2025 roku, Huta Częstochowa oficjalnie wznowiła produkcję po ponad rocznej przerwie. To historyczny moment nie tylko dla zakładu, ale i dla całego polskiego przemysłu stalowego. Dzięki zaangażowaniu Węglokoks S.A., który przejął zarządzanie Hutą, udało się zakończyć kluczowe etapy przygotowań i przywrócić zakład do pełnej operacyjności.
Rusza przełomowa inwestycja PEC. W Gliwicach źródłem energii cieplnej będą ścieki komunalneartykuł
Pokaż artykuł
Rusza przełomowa inwestycja PEC. W Gliwicach źródłem energii cieplnej będą ścieki komunalne
Gliwice stawiają na innowacje i czystą energię. Na terenie Centralnej Oczyszczalni Ścieków przy ul. Edisona powstanie nowoczesna instalacja, która pozwoli odzyskiwać ciepło ze ścieków komunalnych i zasilać nim miejską sieć ciepłowniczą. To pierwsze tak duże przedsięwzięcie tego typu w regionie, a jego realizacją zajmie się komunalna spółka: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice.
Elektrownia Ostrołęka B zmniejsza wpływ na środowisko. Wielka modernizacja bloku nr 3 zakończonaartykuł
Pokaż artykuł
Elektrownia Ostrołęka B zmniejsza wpływ na środowisko. Wielka modernizacja bloku nr 3 zakończona
Grupa Energa, będąca częścią Grupy ORLEN, zakończyła ważną modernizację bloku nr 3 elektrowni węglowej w Ostrołęce. Jednostka jest gotowa do współspalania większej ilości biomasy (50 proc. udziału energetycznego w paliwie, w porównaniu do wcześniejszych 30 proc.), co wpłynie na obniżenie jej emisyjności i oddziaływania na środowisko.
Eko-Ideafirma
Pokaż firmę
Eko-Idea
Łódź, ul. Żubardzka 11/48
Usunięcie słupa z nieruchomości nie takie prosteartykuł
Pokaż artykuł
Usunięcie słupa z nieruchomości nie takie proste
Nie każdy zdaje sobie sprawę, że w przypadku chęci zakupu nieruchomości na której posadowiony jest s...
[Wrocław] Czy we Wrocławiu powstanie nowa elektrociepłownia? Inwestor zwleka z decyzjąartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Czy we Wrocławiu powstanie nowa elektrociepłownia? Inwestor zwleka z decyzją
Wciąż nie wiadomo, czy przy ulicy Obornickiej powstanie nowa wrocławska elektrociepłownia. Fiński ko...
REKLAMA